Tipy Deník

Kolotoč pestrého programu Bezručovy Opavy se dotáčí

Akce již skončila

Ve slavnostním duchu se ponesou koncerty v kostele sv. Václava i v Klubu Art. Chybět nebude cestopisná přednáška a bude také slavnostně předána Cena statutárního města Opavy.

Multižánrový festival Bezručova Opava pokračuje ve středu 20. září koncertem barokní hudby středoevropských autorů.

Návštěvníkům se v kostele sv. Václava pod názvem Srdce Evropy od 18 hodin představí členové mezinárodního souboru Silva Rerum arte Maja Wisniewska (traverso), Danuta Zawada (barokní housle), Agniezska Oszanca (barokní violoncello) a Malgorzata Skotnicka (cembalo) z Polska, Monika Toth (barokní housle) a Helga Schmidtmayer (barokní viola) z Maďarska, Szilard Chereji (kontrabas) z Tansylvanie a Marek Kubát (barokní kytara) z Česka. V Klubu Art vznesou od 20 hodin Poctu Elle Fitzgerald zpěvačka Elena Sonershine se skupinou Jocose Jazz.

Zpěváka Michala Prokopa není nutné blíže představovat. Jeho příznivci se s ním i s kapelou Framus Five sejdou ve čtvrtek 21. září v Lidovém domě ve 20 hodin na koncertě.

V pátek začíná v Klubu Art od 20 hodin vystoupení pražské raperky SharkySs a pianisty Dominika Fajkuse. Hudebně literární pořad Kde žije nevyzpívaná krása začíná v pondělí 25. září od 18 hodin v Knihovně Petra Bezruče. Pohledy do básníkovy duše nabídnou posluchačům recitátor Alfréd Strejček a soubor Ensemble Flair s uměleckým vedoucím Janem Rokytou.

Cestopisný pořad Petra Rotrekla pozve návštěvníky Klubu Art v úterý 26. září od 18 hodin k návštěvě Peru, tedy do země bájného Eldoráda a říše Inků.

Středa 27. září připomene festival ve Slezském divadle. Od 19 hodin zazní Hudba ve Slezsku v podání divadelního orchestru s dirigentem Markem Šedivým. Současně bude slavnostně předána Cena statutárního města Opavy skladateli Jaroslavu Foltýnovi.

od  20. 9.  (18:00)
do  27. 9.  (19:00)
Opava
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT