Představení Případy doktora Toureta vám odpovědí na dotazy, které si možná někdy pokládáte: Dokážete předvést, co ve vás je? Uměli jste létat, ale zapomněli jste to? Chcete být svobodní, ale nevíte jak? Rádi byste tančili, ale stydíte se?

Položila si je i Anna Polívková, která hrou navazuje jako režisérka i interpretka na předešlý pohybový projekt Pan Padlý, který byl uveden letos na jaře. Postava pana Padlého se objevuje i v Případech doktora Toureta. Vedle něj je zde také paní Vltavská a další případy.

Dohromady spolu řeší zásadní otázku: Proč lidé tančí a lze se prostřednictvím tance a pohybu oprostit od věcí, které nás spoutávají? Volnou inspirací byla Polívkové kniha neurologa Olivera Sackse Muž, který si spletl svou ženu s kloboukem. Líčí fascinující příběhy lidí, jimž se východiskem z problémů stávají různé formy tvorby, často i tanec.

Kromě známé herečky se představí také taneční skupina VerTeDance, která působí na poli českého současného tance již od roku 2004. Jejími stálými členy jsou tanečnice a choreografky – Veronika Kotlíková, Tereza Ondrová a světelný designér a technický šéf Divadla Ponec Pavel Kotlík. Produkci souboru zajišťuje Markéta Faustová.

V roce 2009 vytvořili VerTeDance choreografii Cycle inspired by Bach pro taneční soubor Ballet Vorpommern v německém městě Greifswald. Choreografie taneční skupiny VerTeDance se vyznačují vysokou citlivostí pro zvolené téma a hloubkou hledání nových pohybových principů.

Snad i proto se zejména poslední dobou věnuje skupina taneční práci s dětmi, které do svých choreografií velmi novátorským způsobem zapojují. Vy se s nimi můžete setkat v neděli v Obecním domě na divadle s prvky pantomimy z režisérské dílny Anny Polívkové.