Šestačtyřicátý ročník mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec, který byl zahájen v minulém týdnu, má i svůj bohatý koncertní program pro veřejnost.

Včerejšek přinesl vystoupení Evy Dřízgové-Jirušové, další koncert festivalu můžete navštívit už zítra. Milovníci klasické hudby se mohou těšit na hudbu starých mistrů v podání Žesťového kvinteta Janáčkovy filharmonie Ostrava. Koncert, nazvaný Raduňské intermezzo, se konáv úterýod 17 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Raduni.

Ve středu 6. června bude na zámku v Hradci nad Moravicí připravena slavnostní koncertní přehlídka laureátů mezinárodní klavírní soutěže, nazvaná Jak se hraje Beethoven? Začátek je stanoven na 18.30 hodin. Čtvrtek 7. června bude od 19 hodin ve Slezském divadle patřit koncertu Navštívení krásy. Ve skladbách Beethovena a Mendelssohna-Bartholdyho se představí vítěz letošního Beethovenova Hradce a loňská laureátka, slovenská houslistka Lucia Kopsová. Spoluúčinkovat bude operní orchestr Slezského divadla s dirigentem Damianem Binettim.

Páteční program festivalu nabídne od 18.30 hodin na hradeckém zámku skladby lektorů 2. dílny pro nejmladší skladatele. Letošní ročník pak uzavře v neděli 10. června koncert Hledá se nový Beethoven II, který opět v zámeckých prostorách od 10 hodin uvede skladby a improvizace účastníků skladatelské dílny.