Nicméně, název jednoduše koresponduje se skutečností, že kapelu tvoří skutečně právě a jen „dva“ již zmínění interpreti. Se svým nezvyklým žánrem trash-folk vystoupí před fanoušky už ve čtvrtek 3. března od 20 hodin také v opavském Café Evžen na Lepařově ulici.

První ukázky z repertoáru tělesa si mohli fanoušci poslechnout už v roce 2005, to však ještě v rámci sólové dráhy Aleše Pilgra. Později, v roce 2009, se k němu ale připojila Jana Koukalová a Biorchestr byl na světě. Vzápětí také přišlo na řadu jejich první společné CD s poetickým titulem Papučka.

Biorchestr se dál opírá o výjimečný instrumentální výkon Aleše Pilgra, známého rovněž z projektů Květy či Ty Syčáci, který spojuje hru na bicí nástroje, kytaru, foukací harmoniku a zpěv. V celkovém projevu jej ale více než zdatně doplňuje zpěvačka a klávesistka Jana Koukalová, která dokáže svým jemným hlasem vytvářet protipól partnerově expresivitě.

Pokud marně pátráte ve vědomí po tom, co vlastně znamená pojem trash-folk, tedy hudební žánr, který duo prezentuje, vězte, že dle samotných aktérů se jedná o spojení punku, folku a elektronické hudby, jejichž syntézou dochází k vytvoření právě tohoto svébytného hudebního stylu. Tato hudba je sice primárně určena všem milovníkům průkopnických hudební cest, ale užít si ji může i naprosto obyčejný fanoušek mající v oblibě jednoduše pěknou muziku.