Slezské zemském muzeum se otevře v devět hodin. V Historické výstavní budově Slezského zemského muzea bude připraven program pro mladé vědce. Na chvíli se budou moci zájemci proměnit v archeology, historiky umění či zoology.

Děti si budou moci vyzkoušet poskládat keramickou kachli, sáhnout si na kopie archeologických nálezů nebo najít skryté symboly v obrázcích. Navíc do patnácti hodin budou připraveny soutěže a o hodinu později budou vyhlášeni vítězové.

Stejný čas otevření si zvolil také Městský dopravní podnik v Kylešovicích. V areálu budou nachystány různé hry. K dopravě do sídla společnosti bude sloužit speciální linka na trati centrum města – areál dopravního podniku.

Zábavným a hlavně různorodým programem ožijí Dvořákovy sady, sady Svobody a Křížkovského sady, a to v době od čtrnácti do devatenácti hodin. Sportovní vyžití najdou děti na skákacím hradu, skluzavce či nafukovací horolezecké stěně. K tomu nebudou chybět koloběžky, trampolína, šlapadla, nafukovací skluzavka či skákadlo.

Děti, které rády vyrábějí, jistě potěší možnost vyrobit si vlastní svíčku z včelího vosku. Soutěžit se k tomu bude například v lovení ryb, malování, chůzi s balonkem na lžičce, zvířátkovém kvízu či na střelnici. Zároveň jsou připraveny ukázky šermu, taekwonda a dalších.

Pro milovníky pohádek je od osmnácti hodin připraveno představení na Horním náměstí. Herci Slezského divadla zahrají pohádku Mach a Šebestová. Hra by se nekonala jen v případě, že by tomu nepřálo počasí.

Příští týden v loutkovém divadle

Loutkové divadlo v Opavě připravilo v rámci Mezinárodního dne dětí akci Nonstop hraní. Konat se bude v pondělí a úterý příští týden, kdy představení začnou ve stejnou dobu: 8.30, 9.30 a 10.30 hodin.

Nejprve se na divadelních prknech představí dětský divadelní soubor Rarášci s hrou O Palečkovi. Jejím autorem je Karel Novák a soubor jej zahraje v režijní úpravě Gabriely Bernardové.

Poté bude následovat O třech prokletých princeznách v podání souboru Štěkáček. Jedná se o úpravu klasické pohádky bratří Grimmů v režii vedoucího souboru Daniela Kollmanna.

Poslední hrou bude Pyšná princezna. Známou pohádku můžete vidět díky dětskému divadelnímu souboru Štěkadlo.