Na pódiu se představí desítka účinkujících. Program tradičně doplní různorodé workshopy.

„Největší taháky jsou letos dva: Dubioza Koletiv z Bosny a Hercegoviny a Lenka Filipová,“ uvádí hned pro začátek pozvánky organizátor akce Vladislav Koval a dodává, že osobně se nejvíce těší na kapelu Mango Molas ze Slovenska.

„Dobře je znám a jejich hudba je fúzí afrokubánské a brazilské hudební tradice a současné elektronické muziky. Tohle vystoupení si určitě užiju s dobrým mojitem v ruce,“ poznamenal Koval s úsměvem.

Dolnolhotský buben zahájí ve dvanáct hodin kapela Černá kočka, po níž bude následovat Song of Satori. Chvíli po třetí hodině odpolední přijde na řadu seskupení 4 Dohody. Šajtar, Toxique, Lenka Filipová. To jsou vystupující, kteří se vystřídají od půl páté.

Následovat budou již zmiňovaní Mango Molas a Dubioza Kolektiv. Program v jednu hodinu odpoledne ukončí Evolution Dejavu. Workshopy jsou neoddělitelnou součástí Dolnolhotského bubnu. „Návštěvníci ani letos nepřijdou o ty nejoblíbenější,“ řekl Koval. Workshopy začnou o půl třetí odpoledne.

Jako první je připravena Lejla (orientální tance a flamengo), dále Capoiera Angola Ostrava (brazilský bojový tanec), Boris (bubenický orchestr Iva Samiece). V devatenáct hodin začne originální kouzelnické vystoupení Magic Andrew. „Malým letošním překvapením bude vystoupení historického šermu, které bude doplněno malým středověkým workshopem,“ doplnil organizátor akce s tím, že tento workshop začíná ve tři čtvrtě na devět večer.

Následovat bude ještě žonglérský workshop a ohňová show. „Festival si klade za cíl mapovat českou scénu world music s přesahy do ostatních alternativních žánrů. Hlavním dominujícím nástrojem byl a je buben, z čehož také vyplývá název,“ vysvětlil organizátor a na otázku, zda neuvažoval program rozdělit na více dní, odpověděl: „Tahle myšlenka se objeví vždy po každém úspěšném ročníku. Z Dolnolhotského bubnu před lety vyrostl jeden z největších středoevropských festivalů - Colours of Ostrava, a já nechci tenhle přerod opakovat.

Lidé, kteří akci navštěvují, na něm oceňují právě to, jaký je, a já na tom nechci nic měnit.“ „Zvu všechny milovníky dobré hudby a zábavy, kteří si chtějí užít pohodu a přírodu,“ uzavřel pozvánku Ladislav Koval. Více informací k festivalu najdete na webových stránkách www.buben.zulu.cz.

(ans)