Než se na pódium postavili sami muzikanti z Kolo kolo mlýnský, zahrála plnému sálu jako host kapela Nekuř toho tygra. Opavská pětice opírající se o zpěvačku Romanu Malou zahrála blok svých hitovek a připravila ideální atmosféru pro hostitele večera.

Kolo kolo mlýnský ještě ani nezačali hrát a prostor před podiem se už neprodyšně zaplnil desítkami fanoušků. Ti se vzápětí dočkali většiny svých oblíbených písní, známých z předchozích dvou cédéček, ale ochutnali i první kousky z novinkového alba. To následně kapele pokřtili právě hosté z Nekuř toho tygra, zpěvačka Romana Malá a kytarista Jakub Langr. A vzali to hodně vážně. Cédéčko s názvem Koho píseň jídáš pokřtili rovnou dvěma živly – ohněm a vodou, tedy přesněji oblíbenou zelenou. Nové cédéčko také bylo hned k zakoupení, a jak bylo vidět, zájem o něj byl veliký.

„Nové cédéčko Koho píseň jídáš je vlastně naším třetím, ale je prvním nahraným v novém složení kapely. Tu doplnila i dvoučlenná dívčí dechová sekce a to mu přidala na zajímavosti aranžmá i novému výrazu zvuku,“ v kostce popsal nové dítko kapely její lídr a zpěvák Oldřich Kutra.

Kapela na novém CD nahraném v létě loňského roku ve studiu HC3 ve Fulneku uvedla pět skladeb – Vítr, Koho jsi koho, Moře, Sníh a Slyšení. Logicky nové písničky hudebně trochu odbočují od předchozího výrazu skupiny. Právě zvuk příčné flétny Markéty Švančarové a saxofonu Gabriely Křesťanové oživil skladby o atraktivní „přidanou hodnotu“ a zajímavé předehry.

Společně s dalšími spoluhráči – kytaristou Liborem Menšíkem, basistou Adamem Zupkem, bubeníkem Martinem Grossmannem a hlavně kytaristou a zpěvákem Oldou Kutrou – se jim podařilo vytvořit hudebně příjemnou nabídku, podtrženou zajímavými texty, kterou příznivci určitě rádi uvítají. Navíc snahu kapely podpořila i patronka CD Romana Malá, která si společně s Kutrem střihla za mikrofonem písničku Moře.

„Kromě Romany musíme poděkovat i Mirkovi Mročkovi za pomoc při nahrávání, Lence Žabské za výtvarný návrh obalu a Janu Kudělovi za jeho grafické ztvárnění,“ doplnil ještě Olda Kutra.

Ti, kdo nové CD ještě nemají, mohou prozatím alespoň přijmout malou ochutnávku na webu kapely www.kolokolomlynsky.wz.cz, kde je ke stažení písnička Vítr.