Kino Panorama své první návštěvníky slavnostně přivítalo v pátek 5. dubna. Všichni účastníci si mohli znovuotevřené kino projít, zhlédnout amatérské záběry z kina před rozsáhlými opravami nebo vyzkoušet promítání ve 3D. Většina místních, ale i obyvatel z blízkého a také vzdálenějšího okolí se nemohli nového filmového stánku dočkat.

„Je to určitě úžasné, že se pro místní otevřelo zmodernizované kino. Skladba obyvatel je tu pestrá a je to další možnost kulturního vyžití. I my sem určitě zavítáme, pokud budou uváděny dobré filmy,“ sdělila Gabriela Hoffmanová, která přijela až z Petřvaldu.

A souhlasí s ní také obyvatelka Vítkova Marta Křístková:

„Doufám, že se kino bude těšit velké návštěvnosti. Avšak mne mrzí pár stavebních nedostatků.“ K těm má připomínky i vítkovský starosta Pavel Smolka a potvrdil pár reklamací, které jsou v jednání.

O den později, v sobotu 6. dubna, spustila projekci česká filmová komedie s názvem Honza dědí mlýn režiséra a scénáristy Pavla Vaňáska z Vítkova. Zahrálo si zde 88 herců a minimálně 77 členů měl komparz složený z amatérů, herců poloprofesionálů i odborníků. Velkou měrou se na vzniku filmu podílely děti. Jednu ze školaček ztvárnila Adélka Poláchová.

„Se všemi se mi spolupracovalo moc dobře. Akorát natáčení o víkendu bylo trochu náročné. Filmovalo se na více místech, třeba v Oticích a Odrách a všude mě musela vozit babička,“ uvedla dívka.

Menší roli oddávajícího si ve veseloherním filmu vystřihl sám starosta města Vítkov Pavel Smolka.

„Elán režiséra Pavla je ohromný, takže součinnost se všemi byla perfektní a vládla dobrá nálada,“ poznamenal starosta s tím, že věří, že to není poslední Vaňáskův počin.

Na závěr svátečního odpoledne došlo také na ohodnocení výkonů.

„Jako se v Americe dávají Oscaři a v Čechách Lvi, ve Vítkově se udělují Rarášci. Rozhodovala jak divácká, tak odborná porota na dvou předpremiérách,“ informoval režisér a zároveň zakladatel divadelní a šermířské společnosti Arcus Pavel Vaňásek.

Soškou bylo oceněno celkem čtrnáct hereckých výkonů. Po reprízách film poputuje také na televizní obrazovky.