V pátek 6. listopaduzde zahráli Chinaski. Jako první ovšem vystoupilo teplické seskupení Fate Magazine, které publikum řádně rozžhavilo.

Skupina vyrazila na turné Klubový speciál 2009. Proč klubový a proč speciál? Klubový- Chinaski nevystupují v rámci velkých festivalů, ale vybraly si menší hudební scény. Výjimkou jsou snad jen poslední tři koncerty v Lucerně v Praze. Speciál- souvisí s výběrem písní. Kapela dala na výzvy svých fanoušků, kteří na koncertech chtěli slyšet jejich největší hity.

A tak i v Dolním Benešově zazněly skladby, které byly průřezem celé tvorby od první desky Chinaski až po dnešek. Frontman kapely Michal Malátný se stal jakýmsi průvodcem hudební historií, kdy seznamoval nejen se vznikem skladeb, ale také se současnými členy skupiny, a to v kontextu času, kdy do kapely vstoupili. Bylo vidět, že kapela již jistou historii má, protože zpěvák a kytarista Malátný musel často pátrat v papírech, aby skladbu správně zařadil.

Celkový dojem z jejich dolnobenešovského koncertu byl příjemný. Lidé se velmi často zapojovali do zpěvu, zadní část kulturního domu navíc patřila tančícím párům. Chinaski navíc musely být spokojení, co se věkového rozpětí fanoušků týče. První řadu tvořila velmi mladá generace. V davu byly všechny generace.