Na filmové plátno ji přivedl roku 1949 režisér Martin Frič a ústřední dvojici ztvárnili Oldřich Nový s Hanou Vítovou. Snímek byl ve své době velmi zdařilou parodií na duchaprázdné melodramatické příběhy „červené knihovny“, které dnes v televizi zastupují stejně duchaprázdné telenovely.

V opavském provedení se v titulní roli Elén představí Sabina Muchová a jejími partnery budou Jakub Stráský jako milionář Skalský a Michal Stalmach jako houslista Sedloň. Eléninu matku má pevně v rukou Hana Vaňková, Dubským bude Martin Valouch, sluhu Boltona předvede Martin Táborský, Klárku vytvoří Kamila Srubková a divadelního agenta Kostas Zerdaloglu.

V dalších postavách diváci uvidí ještě Ivanu Lebedovou, Ludmilu Štědrou a Emanuela Křenka. Režii dostal Gustav Skála, kostýmy navrhl Roman Šolc a scénu Eva Brodská. Hudba je dílem Julia Kalaše.

Příběh hry je hodně jednoduchý a známý. Pytlákova nevlastní dcera Elén zamíří z chudé venkovské chaloupky do velkoměsta, kde chce najít štěstí. Svým okouzlujícím zpěvem si podmaní srdce milionáře Skalského, a než s ním dojde k oltáři, čekají oba velká protivenství a spousta nástrah. Jejich láska však nakonec, jak jinak, všechny nástrahy a potíže překoná, a ke štěstí přijde dokonce ještě jedna dvojice.

Hlavní hrdinka Elén navíc zjistí, co je její otčím ve skutečnosti zač, a bude to podle očekávání též příjemné překvapení.