Přijali nabídku šéfa činohry Jiřího Seydlera a čas rozhodně nemaří. Vladimíra naskočila do reprízovaných inscenací Cyrano z Bergeracu, Jako břitva, Babička drsňačka a Můj nejlepší kamarád. Společně s manželem se opavským divákům představí jako Julie a Policista v nové inscenaci Ještě jednou, profesore.

 „Vlaďku jsem profesně znal už delší dobu a Richarda jsem objevil na jednom velmi dobrém představení. Protože náš činoherní soubor opustily koncem roku dvě herečky a potřebujeme soubor doplnit, nabídl jsem jim angažmá a bez problémů jsme se dohodli. Oba jsou od ledna novou posilou našeho ansámblu,“ říká Jiří Seydler.

Richard Vokůrka je absolventem DAMU a během studií hostoval v několika pražských divadlech. Deset let pak strávil v jihlavském Horáckém divadle, kde poznal svou ženu Vladimíru, která tam byla rovněž v angažmá. Profesně se kromě herectví věnoval i dalším uměleckých odvětvím – zpěvu, divadelní improvizaci, loutkoherectví, stand-up(ům), scénáristice, dramaturgii i tvůrčímu psaní. Kromě prací pro divadlo mu v roce 2021 vyšla v nakladatelství Albatros kniha pro děti s názvem Emy a Drak.

Ostravská rodačka Vladimíra pochází z herecké rodiny Čapků a vystudovala hudebně – dramatický obor na Janáčkově konzervatoři. Také ona během studia hostovala v některých ostravských divadlech. Po maturitě získala angažmá v jihlavském divadle, kde ztvárnila přes padesát postav a získala několik diváckých i divadelních cen. Aktivně se věnuje též tanci, atletice, akrobacii na závěsných šálách a dalším pohybovým aktivitám, které využívá v divadle i mimo něj. Manželé bydlí v Ostravě a jsou rodiči dvou synů