Rozhodně Prajzovanka se nemá za co stydět. Z Hodonína si přivezla krásné páté místo a vyhrála stříbrné plátno. „Navíc hornista Mikuláš Koska získal cenu a diplom za nejlepší instrumentální - sólový výkon,” doplnil člen dechové hudby Radim Langer a jedním dechem dodal:

„Jelikož kapely, které se soutěže účastnily, byly většinou poloprofesionální nebo profesionální, úspěchu naší kapely si nesmírně ceníme. Zvláště pak výkon a triumf Mikuláše Kosky je mezi touto silnou konkurencí nesmírně cenný.”

Celkovou atmosféru soutěže hodnotí Prajzovanka jako velmi příjemnou. „Publikum bylo báječné. Úplně něco jiného než tady u nás. Ti lidé se tam totiž chodí muzikou bavit a užívají si to,” konstatoval Radim Langer.

Soutěž sledovalo až pět stovek lidí. „Hrát pro takové množství lidí se nám povedlo akorát loni v Praze - u Křižíkovy fontány jich bylo na patnáct set. Škoda, že mentalita místních lidí je trochu jiná. Je to opravdu něco jiného než zde,” posteskl si na závěr Langer.

Malá dechová hudba Prajzovanka vznikla v lednu 2004. V současné době je malá dechovka s nejnižším věkovým průměrem na Opavsku, který je dvacet tři let.