Vystoupení dětských sborů zahájí Vrchňáček, který funguje při Základní škole Vrchní v Opavě. Vystřídají je dále Dětský sbor Čápata ze Základní školy Dolní Živoříce a Chlapecký sbor ze stěbořické školy. V programu nebude ovšem chybět ani místní národopisný soubor Vrtek, který funguje při opavském středisku volného času.

Všem, kdo zítra do minoristského kláštera přijdou, navíc zazpívají vítězové regionální soutěže dětských lidových zpěváků Opavský skřivánek. Představí se také Chlapecká cimbálová muzika ze Základní umělecké školy Václava Kálika v Opavě. „Všichni si na závěr zazpívají společnou píseň právě s touto cimbálovou muzikou,“ uvedl pořadatel Karel Kostera, který je zároveň dirigentem Chlapeckého sboru ze Stěbořic a dalších sborů.

Například v minulém měsíci vystoupil pod jeho taktovkou Opavských chrámový sbor ve slovenském městě Čadca. „Vystoupili jsme zde ve dvou čadeckých chrámech na pozvání města a Chrámového sboru Čadca,“ poznamenal dirigent a jedním dechem dodal, že celá akce se konala pod záštitou primátora Čadca Josefa Vražela, který byl na vystoupeních Opavského chrámového sboru přítomen.

Naše zástupce si vyslechlo na tisíc posluchačů, u nichž měli výborný ohlas. Velkému ocenění za vystoupení se dostalo dirigentovi Karlu Kosterovi, který se zároveň představil jako sólista. „To, že v Opavě nevystupujeme, neznamená, že spíme,“ řekl s úsměvem Karel Kostera a dodal, že svým sboristům nedává příliš odpočinout.

(ans)