Celkem se představí sedm divadelních souborů. Akce začne dnes 27. února v devět hodin. Jako první vystoupí Dětský soubor Stěbořice, a to s představením O princezně Zívalce. Druhá část začne v 10.15, v ní se představí Dětský soubor Korálek Základní školy Kyjovice. Hra bude dvacet minut dlouhá. Po přestávce přijde na řadu Loupežnická pohádka naruby, se kterou dorazí soubor Bavidlo Základní školy Neplachovice.

První den uzavře domácí soubor Rarášci, který funguje při Loutkovém divadle v Opavě. Zahraje představení O červené Karkulce aneb Čarování z bedny. Druhý den, ve čtvrtek, začne Pošťáckou pohádkou, jejímž autorem je Karel Čapek.

Zahraje ji divadelní soubor při Školní družině Vrchní v Opavě. Následovat bude od 9.45 Něhurka a 7 trpaslíků. Humornou parodii uvede opavský soubor Vrchňáček. V druhé části se seznámíte s představením Popelka show, které při loutkovém divadle nacvičil soubor Štěkáček. Ukončení přehlídky je naplánováno na půl dvanáctou, kdy se uskuteční vyhodnocení a postupy do regionálního kola, které proběhne v dubnu v Ostravě.

 

(ans)