Sobota 16. února bude patřit Plesu Thálie a Aeskulapa. O den později si přijdou na své děti, kterým Těšínské divadlo přiveze do Opavy pohádkový muzikál Ferda Mravenec. Lístky na všechny akce jsou k dostání v předprodeji divadla. Informovat se můžete také na telefonním čísle 553 623 144.

Hotel mezi dvěma světy v repríze

Pondělí 21. ledna bude od osmnácti hodin ve Slezském divadle patřit repríze hry Hotel mezi dvěma světy jednoho z nejúspěšnějších současných francouzských literátů, Erica-Emmanuela Schmitta. V díle se prolínají stěžejní životní témata: láska se smrtí. Zlomové okamžiky lidského bytí, které mohou posunout, pozměnit či zcela převrátit dosavadní žebříčky hodnot. Metafory, skrývající v sobě ohromnou sílu, probouzející v každém z nás člověka, opravdového člověka, jenž je takto s to nahlédnout na samé nitro vlastní duše a nalézt cestu vedoucí k sebepoznání a sebehodnocení. A takto skrze sebe objevit druhého člověka, být schopen se pro něj obětovat, svému lidskému bytí dát vyšší, transcendentální rozměr.

Nadčasovost témat, na hranici filozofických disputací, směřuje k nastínění základních otázek po smyslu naší existence. K režii inscenace, jejíž premiéra se uskutečnila na sklonku uplynulé divadelní sezony, byla pohostinsky přizvána a vůbec poprvé se opavskému publiku představila osobnost Oxany Smilkové, která je uznávána nejen v evropském, ale i americkém kontextu. Do hlavních rolí byl obsazen Jakub Stránský, Michal Stalmach, Sabina Muchová a další.

Vrací Ples Thálie a Aeskulapa

Divadelní múza Thálie a bůh lékařství Aeskulap budou po letech znovu patrony plesu, který pořádá Slezské divadlo se Slezskou nemocnicí v sobotu 16. února. Návštěvníci se nejprve sejdou v divadelním hledišti, kde budou od 18 hodin sledovat představení Večer nejen u krále valčíků a dojem umocní přípitkem.

Po skončení přejdou k vlastním plesovým radovánkám do hotelu Koruna, kde si každý najde svou parketu. K tanci i k poslechu bude v restauraci hrát Duo Adámek, v kavárně krnovská swingová kapela a v baru bude tanečníkům pouštět hudební pecky dj Aleš Konopka. O kulturní program se v muzikálovém duchu postarají členové operního souboru a zájemci, ochotní zazpívat s doprovodem cimbálu, dostanou odměnu. Hladoví a žízniví účastníci budou nasyceni a napojeni u rautového stolu a všichni, kteří na plese vytrvají do půlnoci, se dočkají překvapení.

Divadlo na děti nezapomíná

Pro své malé návštěvníky připravilo Slezské divadlo na letošní rok Pohádkové předplatné. První pohádku nabídne v neděli 17. února ve 14 hodin Těšínské divadlo, které do Opavy přiveze pohádkový muzikál Ferda Mravenec. Děti budou sledovat napínavá dobrodružství sympatického mravence s puntíkovaným šátkem i jeho kamarádů brouka Pytlíka, Berušky a dalších obyvatel hmyzí říše. Pozadu nezůstanou v dalších nedělních představeních ani jiné divadelní soubory.

Šumperské divadlo nabídne Pohádku o líných strašidlech, ve které šikovná dívka Anička přinutí línou Hastrmanku i Ježibabu k tomu, aby pracovaly. Stejné divadlo uvede na opavské scéně také Měsíční pohádku. Děti budou sledovat chlapce, který za měsíčního svitu prožije s dobrými skřítky a zlými strašidly velká dobrodružství. Olomoucké divadlo nabídne pohádku Pidínci a modrý kocour, pojatou jako barevné dobrodružství na palouku.

Vypráví o dobráckém kocourovi a jeho sousedech, kteří jsou menší než trpaslíci. Ostravští „Bezruči“ přispějí do opavského pohádkového souboru hrou O princezně, která ráčkovala. Malí diváci v ní poznají princeznu, kterou viděli už na televizní obrazovce a teď se s ní přímo setkají. Inscenace je plná humoru a vtipných písniček. Termíny jednotlivých představení budou uvedeny vždy aktuálně v předstihu.