Letos se představí například Ivan Mládek s Banjo Bandem, Škwor, Horkýže Slíže, Tomáš Klus, Mandrage, Divokej Bill, Pipes and Pints nebo Pražský výběr.

Návštěvníci vyhlášeného festivalu si budou moci dopřát také vysokého komfortu takřka hotelového typu.

„Nově je k dispozici VIP kemp PLUS, díky němuž není nutné si s sebou na festival brát žádné vybavení pro přenocování. Postavený stan, dvě karimatky a dva spacáky budou už na místě. Samozřejmostí pak zůstávají VIP kemp, stanové městečko zdarma, obchod s potravinami, úschovny kol nebo zavazadel. Připraveny budou i dětské koutky, dojde k posílení signálu telefonů a datových služeb. Na místě bude i O2 Guru karavan, kde budou k dispozici powerbanky na dobití telefonů,“ vysvětlila Klára Bobková z organizátorského týmu festivalu.

Kvůli konání festivalu bude zítra a v sobotu omezen provoz v ulicích Žimrovická a Stránka. Samotný festival se pravidelně odehrává na Mariánských loukách, k parkování bude k dispozici přilehlý pozemek k hotelu Belaria, který s Mariánskými loukami sousedí.

Částečně bude možné auta zanechat v prostoru centrální louky, v prostoru zvaném Jízdárna. Parkovné činí sto korun. Na festival je však možné přijet i vlakem anebo využít kyvadlovou dopravu.

Ta bude v pátek a sobotu vedena ze stanice Opava východ a zaveze fanoušky přímo k areálu. Autobusy pak v noci pojedou i z Hradce zpět do Opavy.