Kapelu tvoří šest pánů a na svém kontě mají dvě alba. Jejich repertoár tvoří jen anglické písně. „Tak jako v sobě slovo eggnoise spojuje maximální řád s chaosem, tak mísí kapela Eggnoise sofistikovanou hudební kompozici s punkovým drivem a živelností,“ říká na svých internetových stránkách kapela.

Kapela vznikla kolem roku 1994 a od té doby se neustále vyvíjí ve všech ohledech. Křivka, kterou rýsuje procházejíc hudebními žánry jako grunge, punk, rock, jazz a pop, se neustále rozšiřuje jakousi odstředivou silou.

„Není možné zůstat na jednom místě, ale není ani možné opustit dobytá hudební území,“ uvádí skupina. Dokladem této tendence kapely je její nové album Albumen, které mísí styly a různorodé přístupy k hudbě. Od prvního alba se toto naprosto liší.

V současné době kapela Eggnoise hraje ve složení Ondřej Kopička (zpěv, piano, flétna), Ondřej Galuška (zpěv, kytara, pozoun), Michal Mravec (trumpeta), Vláďa Pavlíček (housle, klarinet), Honza Mizler (kytara), Michal Fišer (bicí) a Honza Panschab (basa).

Kapela má nyní na svém kontě dvě alba. První What a world vyšlo v roce 2003 a obsahuje patnáct skladeb a může být vhodným úvodem do písničkářského umění kapely. I přes komplikované aranže a burácející kytary má veskrze akustický charakter. Album si vysloužilo nominaci na cenu Akademie populární hudby v kategorii jazz/blues.

Přes svou zálibu v experimentech studiové tvorby zůstává kapela Eggnoise živou kapelou. Její koncertní vystoupení jsou pokaždé plná energie, humoru a jedinečných okamžiků. Na jednom pódiu si kapela již zahrála například s belgickými dEUS, anglickými The Levellers a slovenskými Longital. Živá vystoupení se zvláštním způsobem doplňují s nahrávkami na albech a dokáží zaujmout posluchače nejrůznějšího zaměření.

(ans)