Prostory opavského Music Clubu 13 budou dnes patřit ska kapele Fast Food Orchestra. Koncert začne v osm hodin.

Kapela Fast Food Orchestra se zformovala v letech 1994 - 96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. O dva roky později vydala kapela své debutové album s názvem Fugison party. Stylově mnohem vyhranější deska vyšla v roce 2002.

Nese název Lastfood, ale rozhodně jejich poslední jídlo, jak by se dal volně přeložit název, to nebylo. V roce 2004 vyšla třetí deska s názvem Mangrooves, která je oproti dvěma předešlým deskám obohacena o hlas v současné době více méně stáleho toastera Dr. Karyho.

V letošní roce Fast Food Orchestra vydali zatím poslední desku Urban Menu, na které je znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku kapely o prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu. Skupina vystupuje ve složení Kučín (kytara), Matěj (basa), Frodo (bicí, vocals), Fido (trombone, lead vocal), Harry Potter (trumpeta), Susha (tenor saxofon), Arnošt (klávesy) a Dr. Kary (toastering).

Fast Food za více než deset let aktivního vystupování se svým repertoárem objeli téměř celou Českou republiku a opakovaně se také objevili na pódiích zahraničních klubů a festivalů. Ku příležitosti vydání své poslední desky odjela kapela na čtrnáctikoncertní turné do Brazílie a po boku amerických The Toasters také na koncertní šňůru po Evropě.

Na podiích se během svého působení objevili po boku kapel jako The Toasters, Pilfers, Hotknives, Panteon Rococo, Slackers, Selecter a jako nejvýznamnější v jejich historii považují společné vystoupení s jamajskou legendou The Skatalites v Drážďanech.

(ans)