Šlo o Čertovu skálu, kterou v pondělí odpoledne odvysílala stanice CS film. Pavel Vaňásek to vnímá jako obrovskou satisfakci pro tým lidí, jenž na snímku tvrdě pracoval. „Licenční práva má CS film a poskytnout by je měl dalším čtyřem televizím. Právě na CS filmu běžela premiéra. Vysílat se bude i repríza. Termín ještě neznám, ale je dost možné, že to bude zhruba polovina července. Běží to během prázdnin, což je skvělé hlavně pro děti, které mají prázdniny. Skutečnost, že se Čertová skála dostala do televize, je pro nás velkým vítězstvím a odměnou,“ poznamenal vítkovský režisér.

Jeden jeho počin už tedy v televizi je a další má potenciál na to, aby ho následoval. Momentálně totiž probíhají dokončovací práce na komedii Honza dědí mlýn. „Je to pohádka ze současnosti pro všechny věkové kategorie. Něco na způsob Arabely nebo Chobotniček. Myslím si, že tento typ filmů v dnešní době hodně chybí. Čistý střih filmu je hotový z padesáti procent. Společně se Zbyňkem Stiborem a Jiřím Bosákem na tom usilovně pracujeme. Věřím, že do půlky července budeme mít hotovo. Momentálně probíhá i dotáčení některých scén a práce na různých jiných detailech,“ komentoval Pavel Vaňásek.

Honza dědí mlýn se natáčel na několika místech Opavska a také na Novojičínsku. Jeho premiérové představení připadne na 1. listopad. Na tento termín totiž připadá slavnostní otevření vítkovského kina, které prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

„Už se na to moc těšíme. Určitě ho chceme nabídnout do televize a doufáme, že by mohl být odvysílán někdy okolo Vánoc. Společně i s komparzem si v něm zahrálo přibližně 150 lidí. Práce na tomto filmu trvaly více než rok a půl. Vzhledem k tomu, že to máme jako koníček, kterému se věnujeme po práci, bylo nutno vyčlenit spousty hodin. Nakonec ale vznikla líbivá, pohodová komedie. Věříme, že si najde své fanoušky,“ uzavřel Pavel Vaňásek.

Teofil Marušák zhotovil tři zmenšeniny Karlštejnu.
Teofil Marušák: muž, který stavěl Karlštejny