Muzikál, v němž vystupuje spousta více i méně známých osobností z české muzikálové scény, měl v závěru minulého týdne v karlínském divadle premiéru. Strenáčika ke konkurzu pro obsazení pozval v létě choreograf představení, se kterým mladý opavský herec spolupracoval už v muzikálu Kočky.

Povedlo se a do zkoušek nastoupil začátkem srpna. „Carmen je největší věc, kterou jsem zatím dělal. Vystupuji v ní s umělci, které jsem dosud znával jen z televize nebo z divadel. Příjemné je, že žádné hvězdné manýry nepěstují, a pokud ano, do práce je nepřenášejí. Nikdy mi také nedali znát, že jsem mimopražský,“ říká Peter Strenáčik.

„S Luckou Bílou v roli Carmen je fantastická spolupráce. Chodí perfektně připravená a je to dokonalá profesionálka,“ pokračuje.

S vedením Slezského divadla se dohodl, že nebude obsazen do inscenace Romeo a Julie, takže má zatím volné ruce. „Jak se bude spolupráce vyvíjet dál, ještě nevíme, ale vstřícnost je na obou stranách,“ tvrdí opavský herec. Jednoduché to asi nebude, protože muzikál Carmen je plánován do konce letošní divadelní sezony.

„Shakespeara mám rád a určitě bych si v některé jeho hře rád zahrál,“ dodává Peter Strenáčik. V současné době je v Praze a do Opavy se vrací jen na představení Švandy dudáka, ve kterém ztvárňuje Vocilku. V jaké další inscenaci ho opavské publikum uvidí, ještě není jasné.

Děj nového muzikálu Franka Wildhorna Carmen má s proslulou Bizettovou operou společný jen základ. Muzikálová Carmen je také cikánka, která však nepracuje v továrně na tabák, ale v cirkusu. Motá hlavy všem mužům ve městě, ale její osudovou láskou je právě José.