I v letošním roce proudily do prostoru mezi Kylešovicemi a Chvalíkovicemi tisíce lidí a pořadatelé několik dní před zahájením hlásili vyprodáno. Stejný scénář byl například i loni. Na minulém ročníku excelovaly kapely Škwor, Horkýže Slíže či třeba Dymytry s Traktorem.

Poslední dvojice jmenovaných patřila k hlavním tahákům i o víkendu. Traktoru patřil prestižní čas po osmé hodině a Dymytry šli na pódium hned po něm. Tma je pro toto maskované uskupení jako dělaná, protože jejich vystoupení je vynikající show, při níž hoří ohně a do vzduchu se chrlí dým.

S efekty ovšem nešetřil ani Traktor. Frontmana skupiny Martina Kapka a jeho kolegy dostalo kylešovické publikum do pořádné ráže. „Byli jste skvělí,“ chválil obecenstvo po koncertu.

Výtečným způsobem si na stagi počínala také karvinská Doga. Posluchači byli ve varu a za odměnu jim byly zahrány největší hity. Rozproudil je především potetovaný frontman Roman Izzi Izaiáš.

Sobotní program načali Bastardi, následovalo XIII. století, Metalinda, pak přišel na řadu už jmenovaný trojlístek Doga, Traktor a Dymytry a závěr festivalu patřil Kiss Forever Band – česko-maďarskému tělesu, které živí odkaz legendární kapely Kiss a jsou její věrnou kopií.

Řada návštěvníků tento koncert označila za to vůbec nejlepší, co bylo v Kylešovicích ke slyšení a vidění. Kdo to zabalil před koncem, mohl litovat.

Návštěvníci si letošní Holbu Rock na Grilu užívali, někteří se ovšem neubránili srovnání s minulým rokem. „Já osobně jsem se nejvíc těšil na XIII. století a na mou oblíbenou skupinu Traktor, která naprosto splnila má očekávání. Jednalo se o zajímavou show a na pódiu to pořádně rozbalili. Dobré ale byly i další kapely.

Festival mě nenaplnil pouze po hudební stránce. Ochutnal jsem zde například výborné hamburgery,“ ohlížel se za akcí Martin Kardaš.

Spokojena byla také vyznavačka rockové muziky z Vítkova Jitka Štyrská: „Moc se mi to líbilo, ale pokud budu srovnávat s loňskem, tak loni to bylo o něco lepší. S přáteli jsem si užila hlavně energické vystoupení Dogy, to byla skutečně jízda. Nevím, jestli to bylo dáno menším počtem návštěvníků anebo lépe zvládnutou obsluhou, ale letos se nestály takové fronty na pivo. Velmi rychle to odsýpalo.“

Trošku více od rockového festivalu očekával Aleš Klimek. „Nebylo to špatné, ale myslel jsem si, že line up bude o něco našlapanější,“ shrnul v krátkosti.