Mistr hereckého umění

Už ve středu od 19 hodin se uskuteční v opavském Artu představení s názvem Jak se učí herectví. Přední český herec a pražský rodák Václav Postránecký ve své one–man show zde odhalí pravdu o radostech a úskalích herecké práce.

Představovat Václava Postráneckého divákovi by bylo asi příslovečným házením hrachu na zeď, vždyť některé jeho role se staly legendárními (např. ve snímcích Černí baroni, S tebou mě baví svět, Bobule a mnoho jiných) a tzv. hlášky, které pronesly jeho postavy v těchto rolích, se aklimatizovaly do běžně konverzace mezi obecným lidem.

Málokdo však už ví, že Václav se proslavil již jako malý klučík a byl takříkajíc dětskou filmovou hvězdou, která si zahrála třeba ve filmech Punťa a čtyřlístek, Malí medvědáři aj.

Wohnouti vyráží na miniturné

Po divadelním zážitku čeká na návštěvníky klubu Art bonbonek v podobě rockového koncertu, který se tu odehraje v pátek 4. března ve 20 hodin. Matěj Homola, Honza Homola, Jirka Zemánek a Zdenek Steiner. Co mají tito čtyři pánové společného? Dohromady tvoří tak trochu šílenou, ale fanoušky zbožňovanou podstatu pražské hudební skupiny Wohnout.

Definovat přesně žánrový směr muziky, kterým se kapela ubírá, je obtížné, ne-li nemožné, a proto zůstaňme u stručně výstižného popisu „rock“. Wohnouti si vybudovali v Česku za dobu své dlouholeté existence širokou fanouškovskou základnu, ale koncertní zkušenosti mají i ze zahraničních štací.

Aktuálně absolvují své turné s názvem Ivetka Tour, během něhož navštíví osm měst a jedním z nich se stane právě i Opava.

Na turné Wohnouty doprovází a v Opavě se představí také grunge-rocková parta z Prostějova Sauria. Kořeny kapely sahají do devadesátých let minulého století. Od té doby prošla jistými změnami jak stylovými tak i personálními, ve většině na postu baskytaristů. V roce 2005 se kapela ustálila do sestavy Radoon, Jarowan a Vítek a dala do oběhu své stylově aktuální CD Člověče neboj se.

Od té doby repertoár vyplnuje právě tímto albem a dalšími novými skladbami.