Ve výstavní budově bude zpřístupněna od čtvrtka 19. června do 24. srpna. „Výstava je věnována objevitelům a vynálezcům, kteří se u nás narodili, ale také těm, kteří zde přišli a vytvořili něco převratného,“ uvedla vedoucí prezentačního oddělení muzea Kamila Bindrová a dodala, že zastoupeny budou obory, jako jsou například smolaři, hornictví, sklářství, pivovarnictví, tisk, strojírenství a průmysl a věda.

„Lecco se návštěvníci dovědí z výstavních panelů, jiné náležitosti zkusí v interaktivních aktivitách. Například klínové písmo, které rozluštil Bedřich Hrozný, nebo sestavit v podobě puzzle čtyři základní krevní skupiny, počin Jana Janského,“ poznamenala Bindrová.

Výstava dále nabídne možnost pozorování kožních rýh na prstech, významný objev Jana Evangelisty Purkyně, nebo odzkoušet princip fungování potrubní pošty, kterou se zabýval Josef Ressel.

„Nabízenou výstavu koncipovalo Dětské oddělení Moravského zemského muzea pro dětského návštěvníka, tedy formou jednoduchých aktivit, proto asi nejvíce potěší a zaujme děti školního věku,“ specifikovala vedoucí prezentačního oddělení a jedním dechem dodala, že dospělým návštěvníkům výstava přinese především přehled o objevitelích a vynálezech z mnoha a mnoha různých oborů, některé z nich byly zmíněny v úvodu.

(ans)