Jejich společná výstava se jmenuje Welcome Drink a potrvá zde až do konce měsíce. Členové opavské výtvarné skupiny ITA po roce opět vystavují v prostorách minoritského kláštera.

Jak se již stalo pravidlem, ke společné výstavě je přizván také jeden host - tentokrát se jím stal Ladislav Steininger. Vezměme však vše od začátku.

Vernisáž se uskutečnila na začátku měsíce a zúčastnila se jí necelá stovka návštěvníků. Zahájení bylo opět v rukou a myšlenkách Zdeňky Pfefferové, která se s členy skupiny ITA zná dlouho. O hudební zpestření se postaral se svou kytarou Václav Holan.

Výstava je v pořadí osmou od vzniku výtvarné skupiny v roce 2005. Její název je Welcome Drink. „Považujeme jej za příjemný a přátelský a možná je v tomto smyslu trošku symbolické, že jsme jej vymysleli společně s Václavem Holanem v hospůdce, když jsme plánovali organizační detaily,“ uvedl Rostislav Herrmann.

Jednotliví autoři představují své tradiční malířské techniky. Zdeňka Pavlíčková vystavuje své kresby tužkou. Jednak představuje motivy hnízd inspirované Andym Goldsworthym, jednak ilustrace k poezii Rostislava Herrmanna.

Radoslav Tošenovský opět vytvořil kolekci kombinovaných technik, které se vyznačují prolínáním kresby a frotáže a vytvářejí dynamickou barevnou kompozici. Rostislav Herrmann představil část ilustrací ke sbírce poezie Miroslava Černého Runová haiku, která vyšla v nakladatelství Perplex letos v březnu.

Druhou část Herrmannovy kolekce tvoří série kombinovaných technik vycházejících z výtvarné fotografie, ve kterých se autor vrací k figurální a portrétní tvorbě typické pro rané období jeho tvorby. Ladislav Steininger rozmístil do prostoru gotické síně několik monumentálních dřevěných plastik a v prvním patře vystavuje bohatý výběr ze své grafické tvorby, především barevné linoryty.

Na výstavu, která oproti předchozím létům zabírá jak gotickou síň, tak předsálí Sněmovního sálu v prvním patře, se můžete podívat od pondělí do pátku v době od 10 do 16 hodin.