Pro Opavany ho herec exkluzivně uvede v rámci večerů s festivalem Slunovrat jen krátce po její premiéře v pražském Dejvickém divadle. Inscenace sbírá jednu pochvalnou kritiku za druhou a Ivan Trojan v ní doslova exceluje.

Hru dostal od svého dvorního autora Petra Zelenky jako dárek k šedesátinám a Opavané ho v ní mohou vidět jako jedni z prvních diváků.

Manažer sociálních sítí BK Opava Dominik Janoš
Poprask díky Trojanovi: Opava přepsala rekordy na sociálních sítích

Její děj je exkluzivní zpovědí elitního filmového rekvizitáře, který měl raději předměty než lidi do té doby, než přišla ONA. Muž, opomíjená hvězda své profese, je rozervaný mezi láskou k nedostupné ženě a celoživotní fascinací rekvizitami se ocitá ve vrcholné životní krizi. Příběh rekvizitáře, který má raději věci než lidi, nadchl po premiéře diváky i kritiky.

„Nejen vydržet, ale bavit a dojímat na scéně zcela sám téměř hodinu a půl je ovšem, pokud jde o energetický výdej, něco jako vysokohorská túra. Nicméně nepřekvapí, že Ivan Trojan to zvládá skvěle,“ uvedla například v Lidových novinách Jana Soprová. Poslední vstupenky jsou pro zájemce k dispozici ve Sluně a na rezervačním portálu kina Mír.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Filip Brhel