Na vlastní kůži se o tom ve středu večer mohli přesvědčit diváci v kině Mír, kde se konala akce s názvem Hvězdy, jak je neznáte. Moderátor Václav D. Kosík si jako své hosty pozval právě Jana Krause a Jakuba Koháka. Na dvojici známých českých komiků slyšelo také opavské publikum, které zaplnilo hlediště do posledního místa.

Po úvodní písni dvou muzikantů, kteří vyplňovali přestávky mezi jednotlivými vstupy, mohla vynikající zábava začít. Václav D. Kosík si oba herce posadil ke stolu a začal jim klást dotazy. Ty se povětšinou týkaly jejich dětství. Každý z nich se s nimi popasoval velmi originálně a zůstal mezi mantinely svého osobního humoru.

Jakub Kohák si tradičně zapřeháněl. Nadsazený narcismus vyhnaný do extrémních nereálných výšin pobavil snad každého diváka. „Jsem jedináček. Rodiče vrhli všechny síly do jednoho kusu," skoro rozbrečel opavské publikum právě Kohák.

Oba hosté sršeli ostrovtipem

Pozadu nezůstával ani Jan Kraus, který si s Kohákem vyměňoval vtipné bonmoty během celého večera. Prvně jmenovaný si zcela záměrně sedl po pravé straně Václava D. Kosíka.

„Když si sednu doleva, otázky kladu většinou pouze já. Je to určitá profesní deformace," narážel na svůj primácký pořad s názvem Show Jana Krause. Moderátor Kosík se pro oba stal snadnou kořistí. Těžko říct, jestli na vině bylo jeho neumětelství anebo záměr, ale Kraus s Kohákem si z jeho opožděných a někdy i smysl postrádajících otázek či postřehů stříleli doslova v jednom kuse.

V těchto chvílích si divák mohl dokonale povšimnout toho, s jak brilantními komiky má co dočinění. Na každou narážku či poznámku byl Jan Kraus i Jakub Kohák schopný okamžitě a vtipně kontrovat. Rychlost reflexe byla opravdu úctyhodná.

Při vší úctě k moderátorovi Václavu D. Kosíkovi nejeden člověk skvěle zaplněného hlediště mnohdy nabýval dojmu, že iniciativu v rámci moderování si mezi sebou přehazují oba hlavní hosté.

Probírala se také Dívka na koštěti

Na druhou stranu je potřeba říct, že kvalita humoru obou herců byla tak vysoká, že zábavu v Míru by nezkazil snad nikdo. Každý z nich přitom ostrovtipem přispíval po svém. V závěru přišla řada na dotazy diváků. Opavané se nestyděli a směrem k pódiu posílali jednu otázku za druhou.

Dostalo se tak i na jednu z nejpamátnějších rolí Jana Krause v legendárním českém filmu Dívka na koštěti, kde si zahrál záporáckou postavu mladého grázlíka Mikyho Rouska. Původně ji přitom vůbec nechtěl přijmout, protože scény s králíky mu připadaly směšné, až trapné.

„Nejprve jsem to chtěl odmítnout, ale nakonec jsem strašně rád, že jsem tak neudělal. Je to malý zázrak. Herci se moc často nestane, že by se objevil ve filmu, jenž se stane tak populární," vysvětloval nedlouho před koncem celého zábavného večera Jan Kraus.

..rozhovor s Janem Krausem si můžete přečíst v sobotním Opavském a Hlučínském Deníku..