>>> Kapelu Olympic není třeba představovat. Pokud jste jejími fanoušky, tak vás jistě potěší koncert, který je na programu dnes (v pátek 25 června) na nádvoří zámku v Hradci nad Moravicí. Začátek je nahlášen ve dvacet hodin a kapelu si vychutnáte ve složení Petr Janda (sólová kytara, zpěv), Milan Broum (baskytara, zpěv), Jiří Valenta (klávesové nástroje, zpěv) a Milan Peroutka (bicí).

>>> Patříte-li mezi milovníky piva, pak právě pro vás jsou určeny Tradiční kateřinské pivní slavnosti, které dnes od šestnácti hodin začínají v TJ Sokol Kateřinky na Fügnerově ulici v Opavě a otevřou brány i po další dva dny ve stejný čas.

Dnes navíc kulturní program od sedmnácti hodin zajistí kapela Mistrál a zítra ve stejnou hodinu to bude Kavarana. Taneční vystoupení si vzala na starost skupina Matador ze Štítiny. K tomu bude připravena široká nabídka lahodného moku.

>>> Hlučín nabízí na začátek prázdnin tradiční oslavy na náměstí Míru. Konat se budou v sobotu a vše zahájí o půl druhé odpoledne produkce dechové kapely Hlučíňanka. V půl druhé budou slavnosti oficiálně zahájeny a o čtvrt hodiny později se mikrofonu chopí Pavel Novák ml..

Po české klasice se na chvíli přeneseme do krajů za hranice. Nejprve se představí srbská taneční skupina Sprjewjan a hned poté žáci ZŠ Hornická a jejich Tanec havajských domorodců. Šestá odpolední bude patřit začátku produkce tak trochu netradiční dechovky České buchty a od půl sedmé zahraje The Beatles collection band, originální brouci z Hlučína. Hlučínský večer bude gradovat trochu tradičním nářezem.

V devět hodin začne sice ještě kapela Roxette cover band se svou show Rockset, ale hodinu před půlnocí zahřmí hlučínským náměstím zvuk revivalových Kabátů. Pořadatelé však upozorňují, že program se může vzhledem k počasí nebo jiným okolnostem ještě změnit.

>>> Koncertem, avšak vážnějším, bude v sobotu zahájena výstava v kostele sv. Petra a Pavla v Kružberku. Začne v šestnáct hodin a vystoupí mladá sopranistka z Ostravy Pavla Čichoňová, kterou na housle doprovodí Marie Korpasová a na klavír Julie Bystronová. Po koncertu bude v Galerii Na Půdě slavnostně otevřena výstava česko-kanadského loutkoherce Petra Barana z Kružberku.

>>> Divadelní představení čeká na návštěvníky areálu Mlýna u vodníka Slámy v Háji ve Slezsku, kde zítra vyvrcholí divadelní festival. Děti z Klokánku v Dolním Benešově přivezou představení O perníkové chaloupce. Známá pohádka začne v osmnáct hodin. Hrát se bude ve venkovních prostorách.

>>> Máte-li raději diskorytmy, pak vás potěší zítřejší tradiční diskotéka v Hlavnici na tamějším fotbalovém hřišti. Hrát bude DJ Ambi, a to od jednadvaceti hodin. Pořadatelé vzkazují, že akce se bude konat za každého počasí.

>>> Na Benátskou noc pak můžete vyrazit do Větřkovic, která začne ve dvacet hodin a hrát budou Apači.

>>> Na závěr víkendu se můžete uklidnit koncertem Nejkrásnější Ave Maria. V neděli jej zazpívá Olga Procházková v kostele sv. Petra a Pavla v Hradci nad Moravicí. Na varhany ji od patnácti hodin doprovodí František Šmíd.