Ze dne na den odešel z kapely zpěvák a kytarista Petr Čegan, a to právě letos v březnu. V HC3 hrál od roku 2002. „Jelikož jeho odchod z kapely přišel v den koncertu, museli jsme velice rychle vyřešit otázku, co dál. Byla nasmlouvána fůra koncertů a nechtěli jsme je kvůli fanouškům za žádnou cenu zrušit,“ uvedl současný člen a zpěvák Radim Kubánek.

Jen několik málo dní po jeho odchodu kapela vystoupila unplugged v Odrách s opavskými Kofe-in už v nové sestavě. Baskytarista a skladatel Mirek Mroček přešel na kytaru a basy se ujal dlouholetý kamarád Petr Riegel. Pěveckou úlohu převzal manažer Radim Kubánek.

„Skladby jsem znal, takže s interpretací nebyl problém,“ uvedl s úsměvem.

Po další dva měsíce vystupovali v této sestavě a v mezidobí sháněli nové, už stálé členy na post kytary a zpěvu! Jako kytarista se nejlépe osvědčil Jan Glos z Opavy, který dříve vystupoval např. v opavských kapelách Groovies, Rostock či Atomise.

„Jsme velice rádi, že jsme získali právě Honzu. Sám přiznal, že v životě podobnou muziku nehrál, musel si zvykat na úplně odlišný styl ladění i vlastního hraní, popral se s tím skvěle, říká že ho to baví víc a víc,“ poznamenal Radim Kubánek.

HC3 se tedy rozloučili s prvním náhradníkem Petrem Riegelem a od dalšího koncertu bude hrát nový stálý člen - Jan Glos. „Nový zpěvák je zatím trošku zahalen tajemstvím. Můžeme přiznat, že už asi máme nového zpěváka, ale momentálně dře a učí se písničky i repertoár na novou desku, která by měla vyjít na podzim,“ konstatoval Kubánek s tím, že do konce prázdnin bude jako zpěvák vystupovat sám. Změna nastane pak.