Čtyři zkušení hudebníci se sešli v nově vzniklé formaci Missing base, která si svůj premiérový koncert odehraje ve středu 13. června od 20 hodin v klubu Mrkev v Opavě. Prvotní impulz uzrál v hlavě kytaristy Rudyho Horvata. „Původní záměr byl takový, že jsem chtěl vytvořit trio s hammondkama, čili bez basy. Proto taky ten název Missing base. Měl je obstarávat známý ostravský pianista Vlastík Šmída. Ale pro velkou Vlastíkovu vytíženost jsem musel rezignovat,“ vysvětluje Rudy Horvat, který si ke spolupráci přizval baskytaristu Jardu Janka, bubeníka Patrika Benka a perkusistu Víťu Halšku.

„Kromě Víti, kterého jsem poznal teprve nedávno, se všichni známe strašně dlouho a samozřejmě spolu působíme v různých projektech, jako je například The Gizd Q, hrajeme s Borisem Urbánkem, také v muzikálu Šakalí léta, který uvádí divadlo Jiřího Myrona v Ostravě, a dalších,“ říká zkušený kytarista.

Na otázku, jak by opavskému publiku hudbu Missing base blíže charakterizoval, dodává: „Jelikož jsme všichni odkojeni bigbítem, tak je to hodně poznat. Ale myslím, že nejde o žádné násilné spojování rocku s jazzem, ale o promyšlenou autorskou fůzi. Rozhodně uspokojíme nejen jazzové ucho. Ale bude to pořádný nářez,“ říká Rudy Horvat.

Skupina Missing base zažije svůj premiérový koncert v opavském klubu Mrkev. V následujících dnech pak kapelu čekají ještě vystoupení v ostravském klubu Hudební Bazar a na mezinárodním festivalu Jazz Open Ostrava na nádvoří Slezskoostravského hradu. Skupina také plánuje vystoupení na opavském festivalu Etnojazz.