Na animovanou komedii Mimoni si zašlo do zdejšího CineStaru 10 158 diváků. Vypovídá o tom statistika návštěvnosti od letošního ledna do letošního července.

Jen pro představu: v loňském roce obdobná statistika postavila na stupeň vítězů snímek Jiřího Vejdělka Něžné vlny. Na ty ale přišlo 4 757 diváků, což je oproti Mimoňům poloviční počet.

Velké divácké oblibě se letos těší i pomyslné stříbro, které obsadilo romantické drama inspirované knižním bestsellerem Padesát odstínů šedi. Na ten opavské kino prodalo celkem 8 411 lístků. „Na dalších místech se pak umístil dobrodružný film Jurský svět s počtem 4 610 diváků, akční thriller Rychle a zběsile 7 s počtem 4 584 diváků a sci-fi Avengers: Age Of Ultron s počtem 4 336 diváků.

Nejúspěšnějším českým filmem se stala komedie Milana Cieslara Život je život, na kterou se přišlo do našeho kina podívat celkem 3 661 diváků," uvedla generální manažerka opavského CineStaru Karla Fučíková.

Od ledna do července roku 2015 si celkově kino na návštěvnost stěžovat nemůže. Za tuto dobu uvedlo celkem 102 filmů, odehrálo 4 587 představení a prodalo 98 438 lístků.

Opavský CineStar ovšem neusíná na vavřínech a pro své příznivce plánuje očekávané filmové novinky tohoto roku i na další pololetí. Zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší, kteří se mohou těšit už v září na Hotel Transylvánie 2 a v listopadu na Snoopyho a Hodného dinosaura.

Ze soudku s českými filmy bude k vidění v září krimi thriller o Radovanu Krejčířovi Gangster Ka, který bude mít volné pokračování v listopadu s názvem Gangster Ka: Afričan.

„V říjnu uvedeme komedii Wilsonov, kde se v hlavních rolích představí Vojtěch Dyk a Jiří Macháček, dále pak komedii Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově a komedii Celebrity s.r.o. s Jiřím Mádlem v hlavní roli. Na Vánoce je pak naplánována komedie Vojtěcha Kotka Padesátka," doplnila Karla Fučíková.

Ze zahraničních filmů si opavští diváci mohou zajít už v srpnu na dokument Rytmus sídliskový sen nebo akční krimi Hitman: Agent 47. V září pak kino uvede horor Sinister 2 a sci-fi Labyrint: Zkouška ohněm.

V říjnu se mohou příznivci sci-fi těšit na další snímek v tomto žánru. Kino má v plánu vpustit mezi diváky Marťana, ale také komedii Fakjů pane učiteli 2. V listopadu se zakončí příběh akční hrdinky Katnis Everdeenové v zavěrečném dílu Hunger Games: Síla vzdoru.

A v prosinci budou mít příznivci sci-fi malý svátek. Čeká je totiž premiéru filmu Star Wars: Síla se probouzí.

To ale není vše. „Každý týden vás čeká premiéra minimálně jednoho nového filmu," uzavřela Karla Fučíková.