Ten, kdo do multikulturního prostoru v pátek zavítal, si určitě všiml několika změn. Prostor v prvním patře se zmenšil zhruba o dva metry, vznikl tady i bar a hlavně koncertní plocha. Posluchači mohli obdivovat stylové zařízení klubu. Ve výtahu na ně zároveň čekalo malé překvapení. A sice šlo o obsluhu, která rozlévala víno. Třešničkou na dortu bylo samotné vystoupení kapely Munroe.

„Koncert v prostoru Gottfrei nás skutečně nadchnul. Munroe je hudební projekt, se kterým se snažíme vrátit ke kořenům rockového písničkářství. V době, kdy je vše přeprodukované a vyumělkované, jsme se chtěli vrátit zpět do undergroundu. Upustili jsme od veškeré elektroniky a vsadili na nástrojový minimalismus," líčil své dojmy frontman Munroe Jan Kunze a jedním dechem dodal:

„Nevystupujeme přitom na podiu, ale přímo mezi lidmi. Skvělý koncert se podařil už v Praze a teď tomu bylo podobně také v Opavě."

Spokojený byl i nemalý počet posluchačů. „Tato páteční akce mě vyloženě nadchla. Atmosféra byla parádní a opravdu jsem si to užila," přiznala jedna z návštěvnic, Žaneta Zákoutská.

První oficiální koncert po znovuotevření klubu Gottfrei posadil pomyslnou laťku poměrně vysoko. Moc dobře si je toho vědoma i jeho provozovatelka Martina Pavelková. Netradiční a alternativní vyjadřování hudby je směr, jímž se tady budou ubírat i v budoucnu. Připravena je řada zajímavých akcí.

Další bude následovat přibližně za dva týdny. „Opravy nám zabraly celé léto. Nyní už jsme opět v provozu. Posluchačům chceme předložit něco nevšedního. Přesně v takovém duchu bude i koncert, který se zde uskuteční v pátek 10. října. Nerada bych prozrazovala detaily, ale představí se u nás hudebníci až z Ameriky," vypíchla na závěr už zmíněná Martina Pavelková.