Všechny ostatní městské pobočky, stejně jako studovna či mediatéka jsou ještě zavřené. Knihy jsou přijímány venku u bočního vstupu do knihovny.

Pátý zápas čtvrtfinále playoff Kooperativa NBL mezi USK a BK Opava hrané v Praze v hale na Folimance. Jakub Šiřina (o), Michal Mareš (usk).
Zahraničí? Pro mě má teď větší smysl práce v Opavě, říká MVP ligy Jakub Šiřina

Dovnitř už vcházejí čtenáři bez knih a budou pouštěni postupně, aby se dokázaly zachovat bezpečné odstupy na chodbách a v půjčovnách. Musejí mít nasazenou roušku a před vstupem si vydezinfikují ruce.

Knihy mohou na hlavní budovu přijít vracet i čtenáři z Kylešovic, Kateřinek či z Olomoucké ulice. Avšak veškeré výpůjčky všech knih, které mají lidé nyní doma, jsou automaticky prodlouženy až do 7. června. Vedení knihovny proto čtenáře nabádá, aby nepropadali panice a knihovnu zbytečně nezahlcovali. Veškeré knížky, které přijdou lidé vrátit, musí putovat do pětidenní karantény. Teprve pak se budou moci vrátit zpátky „do oběhu“.

Do 10. května byl zatím provoz stanoven takto: v pondělí, úterý a čtvrtek je otevřeno od 10 do 18 hodin. O středách je knihovna zavřená a na pátky 1. a 8. května připadají státní svátky, tudíž bude rovněž zavřeno.

Svatba v nouzovém stavu.
Omezení neomezení, Opavanky a Opavané mají chuť jít do manželství i v této době
Tesaři pracují v Hošťálkové na Vsetínsku na dřevěné konstrukci kostela, který vyhořel v Třinci-Gutech.
Stavbě nového kostela v třineckých Gutech už nic nebrání, i úřad řekl ano