Oficiální program pak začíná v pátek, kdy od dvacáté hodiny večerní zahrají Wajd, Kabát revival secondhand a DJ Aleš Šklubal. Hvězdou sobotního večera nebude nikdo menší než Věra Špinarová. Ta svůj recitál zahájí v 19 hodin.

Jako předskokan zahraje Heroes a večer ukončí Drive.

Také neděle přinese atraktivní muziku. Pódium bude od 20 hodin patřit Slezské kapele, Teens Jazzband a Špek bandu, jiní zase ocení ABBA chiquita revival.

V trochu jiném hudebním žánru se ponese poslední den odpustu – pondělí. Zahraje dechová Prajzovanka, Cimbálovka a Nightwish revival. Nabitý odpustový víkend bude slavnostně ukončen v pondělní večer s úderem 21. hodiny, kdy se uskuteční již tradiční ohňostroj, a hned poněmzahrají Šatar.

Po všechny dny bude ale otevřeno už od 15 hodin a na všechny čeká na šest desítek kolotočů a dalších atrakcí a přibližně čtyři stovky stánků, které se potáhnou od mostu na Dvořisko přes Tyršovou ulici až na Náměstí a Nábřežní ulici.

V rámci odpustových slavností přijel také do Kravař Kinematograf bratří Čadíků. Dnes nabídne všem, kteří přijdou do areálu kravařského zámku, animovaný film Kozí příběh. Ve středu si přijdou na své milovníci válečných filmů ve snímku Tobruk. Čtvrtek bude patřit koprodukčnímu historickému velkofilmu Bathory. Promítání začne vždy v 21 hodin. Vstupné na akci je dobrovolné. Případný výtěžek poputuje na Konto Bariéry.