Osvědčené hity zazněly ve zdařile upravené podobě. Neopakovatelnou atmosféru umocnil lídr kapely Richard Krajčo. Do Slezského divadla přišly všechny věkové kategorie. Prostory zaplnily do posledního místa.

Po úvodních dvou písních nechal Richard Krajčo v sále rozsvítit a vysvětlil, že po celý večer se budou moci diváci zeptat na cokoliv. Publikum si tuto možnost nenechalo ujít. Ptali se například, jakým způsobem zpěvák relaxuje, zda se nechystá hostovat jako herec ve Slezském divadle, jak vznikají písničky.

Nejlepší dotaz přišel v závěru koncertu, kdy se z druhého patra ozval dívčí hlásek s dotazem: „Vezmeš si mě?“ Zaskočený dotazem se zpěvák odpovědi vyhnul. Žertovně nakonec dodal: „Ozvi se za patnáct let.“

Ze všech otázek byly nakonec vybrány tři, jejichž autoři si na pódium přišli pro ceny. Dotazy tvořily část téměř dvouapůlhodinového koncertu. Kromě již zmiňovaných upravených starších písní zazněly také nové z posledního alba Poločas.

Hudba kapely Kryštof dostala z části latinsko- americké rytmy, závěrečná píseň přinesla řeckou náladu. Vše dotvářel osobitý humor Richarda Krajča, který se v mluvených částech proměnil v inteligentního baviče. Diváci originalitu a lidskost vystoupení ocenili bouřlivým potleskem. Důkazem je snad i fakt, že se kapela na pódium vracela třikrát.

(ans)