Hradecký koncert uskuteční během svého turné, které před nedávnem zahájila v Ostravě. Následoval koncert v Třinci a příště je na řadě Machov u Náchoda, Praha, Fulnek a Brno, turné pak kapela zakončí 2. prosince v Budišově nad Budišovkou.

Expedice Apalucha působí na české hudební scéně se svým blues beatem už patnáct let. Kromě frontmana Jury Bosáka se v ní sešli zkušení hudebníci: kytarista Patrik Kuběj, hráč na foukací harmoniku Tomáš Havránek, baskytarista Jiří Pater a bubeník Vašek Žůrek.

Aktuální a zároveň nejdrsnější album s číslovkovým názvem 5 obsahuje silné písničky s osobitými texty okořeněné dráždivou muzikou s kořeny ve špinavém blues, folku. Občas se dostává i do poloh Jiřího Schelingera nebo Evy Olmerové.

„Je to pátá deska, je nás pět, pětiprstý je i obtisk na obličeji, který občas život dává, aby se člověk vzpamatoval, a nakonec pět dní je v týdnu do víkendu, které člověka kolikrát štvou, když je nejen práce úmorná a nekonečná," vysvětluje Jura Bosák nezvyklý titul alba.

Právě jeho texty skupinu bez nadsázky řadí na stejnou úroveň známějších moravskoslezských kolegů, jako jsou jesenické seskupení Priessnitz nebo opavské Ladě.

Díky spojení 
s krásnou, lehce tajemnou a syrovou hudbou, protkanou foukací harmonikou Tomáše Havranka i nezaměnitelným projevem frontmana, by kapela s novou nahrávkou mohla aspirovat na letošní objev klubové scény. Písničky, které album nabízí, se snaží dát člověku motivaci, aby všechno ustál a vydržel před sebou čistý.

„Témata textů si hledám sám, nebo se autorů nové písně ptám. Někdy mi spoluhráč nahodí svůj námět, což bývá většinou příjemná výzva. Proženu pak inspirace skrz sebe a své vidění a napíšu text, který má snad hlavu a patu, něco nosného říká a je český. Doufám, že většinou i pěkně český," dodává frontman Bosák.