Už je to vlastně tradice, že k létu patří v Hradci také festival, který na jeho půdu přivábí ty nejlepší zpěváky a kapely z celé České republiky. Na dvou podiích se po dva dny střídaly kapely jako například Pražský výběr, Mandrage, Rybičky 48 či Divokej Bill. Ze sousedního Slovenska přijela například kapela Desmod a milovníci rapu se zase těšili na Rytmuse, který spojil síly s Vladimírem 518 speciálně pro tento festival.

„Letošní Hrady jsem si užila neskutečně. Permanentky kupuji s velkým předstihem a neprohloupila jsem. Tahákem pro mě byli samozřejmě Kabáti společně třeba s Divokým Billem a UDG, kteří bohužel kvůli nehodě nedohráli," litovala Tereza Waligorová z Opavy, která se festivalu účastní už řadu let.

„Trochu mě sice zarazilo, že neměli takové ty kelímky z tvrdého plastu, které jsou v dnešní době už prakticky všude, ale i tak skvělá atmosféra. Pivo bylo sice drahé, ale byl to tank, fronty nebyly skoro žádné a navíc chutnalo," dodala s úsměvem Tereza.

Ta si navíc myslí, že lidé na festivalech musejí s trochu vyšší cenou počítat. Tradiční chválu sklízela také lokalita, kde se festival v Hradci nad Moravicí koná. „Místo je super. Myslím, že z celé šňůry hradů máme my tady v Hradci nejhezčí prostředí.

Koukala jsem na fotky z ostatních hradů a nikdo nemá tak krásný výhled zrovna na tu památku, u které se to koná," dodala na závěr Tereza Waligorová.

DALŠÍ ZASTÁVKA FESTIVALU JE BOUZOV

Jak už bylo řečeno, loučení s festivalem měla na starost kapela Kabát, která se před diváky postavila v sobotu v jedenáct hodin a úderem půlnoci dvoudenní hudební šílenství ukončila. Nyní se festivalová šňůra Hrady CZ přesouvá na hrad Bouzov, což je předposlední místo celého festivalu, který vyvrcholí 2. a 3. září u Bezdězu.