V něm nechává přátelství, žárlivost i lásku mísït a proměňovat jako barvy v alchymistově křivuli. Zmizelé a pohřbené znovu vstupuje na scénu, aby zpochybnilo všechny předchozí dohody a rozumné plány. Někdo se vrací jasně a citelně, jiný v sotva postřehnutelných náznacích a takříkajíc po špičkách.

Společenský román Návrat posunuje děj už vydaných dílů Lovec a Sféra. Na vydání čeká další díl Zahrady s podtitulem Velmistr. Knihu Návrat vydalo s podporou města Opavy znovu nakladatelství Kruh a opavský křest publikace zažije ve středu 2. prosince od 19 hodin v klubu Art.

Návštěvníky přivítá publicista, hudebník a pedagog Milan Bátor a křest hudebně doprovodí studenti Církevní konzervatoře 
v Opavě.

Jana Richterová se narodila roku 1967 v Opavě, kde žije dodnes. Absolvovala humanitně a výtvarně zaměřená studia a pětiletý psychoterapeutický výcvik v hlubinné a psychodynamické psychoterapii. Pracovala řadu let v oblasti zdravotnictví jako arteterapeutka, je členkou České arteterapeutické asociace.

Věnovala se také pedagogické činnosti v ZUŠ jako učitelka výtvarného oboru a na Ostravské univerzitě, kde externě vyučovala arteterapii. Od roku 2014 je členkou Obce spisovatelů České republiky.