Moravskoslezská pobočka Společnosti přátel Itálie zve na další část svého cestovatelského cyklu, kdy se po Toskánsku a Kampánii podíváme do Benátek. Přesněji řečeno do Benátské laguny.

Autorka pořadu a předsedkyně pobočky Táňa Alešová vysvětluje: „Spíše než památky nás bude zajímat laguna sama, zvláštnosti života v ní a vjemy, které jsou zde pozornému cestovateli k dispozici. Víte, co to vlastně laguna je, jak vypadá a jak vzniká? Znáte ostrovy Benátské laguny?"

Samozřejmě navštívíme i samotné město a Táňa Alešová, která byla v Benátkách na dvou dlouhodobých studijních pobytech, pokračuje ve svých otázkách: „Tušíte, jak se žije bez aut, v obklopení vodou a v neustálém ohrožení, že vás ta voda jednou pohltí i s vaším domem? Víte, co Benátčané jedí při karnevalu a co popíjejí u stolečků všudypřítomných kavárniček?"

Poslední odpověď bude nejen ve formě slov, ale i konkrétních pochutin. Pořad s názvem Vůně a chutě Benátské laguny proběhne v úterý 3. prosince od 19 hodin v čajovně Harmonie na Krnovské ulici.

Jaroslava Malá