Milenecká láska, touha, nevěra, zrada, pomsta i odpuštění zavíří v humorné formě v podání Veroniky Holbové, Simony Mrázové, Petra Němce, Juraje Čiernika a Michala Sedláčka. Hudba je dílem Pavla Helebranda.

Ve středu 10. září zazní kostelem sv. Václava od 19 hodin hudební díla skladatelů Tomáše Hanzlíka a Víta Zouhara v podání pěti světových kontratenoristů – Steva Wāchtera a Stefana Kunatha z Německa, Piotra Olecha z Polska a Jana Mikuška a Bedřicha Lévyho z Česka.

Ve čtvrtek pozve festival zájemce na procházku lidovým rokem Opavského Slezska v pořadu Od bálu do bálu. Ve Slezském divadle potěší milovníky folkloru krojované soubory Úsměv, Vrtek, Ischias a cimbálové muziky.

Národopisné tradice přetrvají do pátku, kdy bude na Dolním náměstí od 16 hodin na programu mezinárodní folklorní festival Chodníčky k domovu, obsazený soubory z Valašska, z jižní Moravy a z Opavska. Jako hosté vystoupí soubory z Polska, ze Slovenska a z Rakouska.

Protipólem folkloru bude od 20 hodin koncert legendární pražské rockové kapely Tony Ducháček a Garage. Zazní v Music Clubu 13 v podání Tonyho Ducháčka (zpěv), Tondy Pěničky (bicí), Honzy Macháčka a Joea Karafiáta (kytara), Jarda Jeřábek (saxofon) a Davida Fikrleho (baskytara).

Koncert kapel Bluesferajna, Retro Blues a Marka Wojtowicze bude náplní festivalové soboty v Klubu Art od 19 hodin. Představuje koncertní ukázku jednoho českého a dvou polských autorů a interpretů v rytmu blues.