Vše vypukne už ve 13.45 průvodem od hasičárny ke kostelu, a to za doprovodu dechové hudby. V kostele svatého Stanislava se pak o čtvrt hodiny později uskuteční slavnostní bohoslužba a v 15 hodin se vydá na cestu opět průvod, který budou tvořit mimo jiné i krojované děti a ženy, alegorické vozy či koňská spřežení.

Procesí povede od kostela po ulici Svobody, Hlučínská a Opavská až na fotbalové hřiště, kde vypukne od 15.45 hlavní program Dožínek. Vystoupí zde Bolatické seniorky, folklorní soubor Kysucký prameň, německá taneční skupina Sečet viros, dechová hudba či Bolatičtí bobři.

Ve 21 hodin startuje Oldies karneval a půl hodiny poté předvede své hudební nadání Bon Jovi revival. Kromě jiného se ale návštěvníci mohou těšit také na ochutnávky krajových jídel, různé zábavné atrakce, stánkový prodej a také populární soutěž O nejkrásnější a nejoriginálnější klobouk.

Jak už se stalo při podobných akcí v obci zvykem, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován bolatickým handicapovaným a sociálně potřebným občanům a dětem.