Jestli ne, pak přijďte ve čtvrtek do opavského multikina CineStar. To totiž promítne snímek s názvem 5 pravidel. Film pojednává o riskantní experimentální hře, do které se přihlásí padesát lidí. Musí se podřídit zákonům Systému, jeho pravidlům i zvyklostem. Pod tento český film se podepsal Vavřinec Menšl.

Jako další premiéru tento týden multikino představí film Pár nenormálních aktivit. Hlavní postavou je Malcom, který se rozhodne skoncovat se staromládeneckým životem a nastěhuje si k sobě svou přítelkyni. V tu chvíli ovšem netuší, že je posedlá zlým duchem. Celou situaci pak už může zachránit jen kněz, kterého si Malcom povolá na pomoc. Přestože popis snímku zní jako horor na způsob Vymítače ďábla, jedná se o americkou komedii, u které vám nebudou hrůzou stát vlasy na hlavě, ale spíše se pobavíte.

Na své si přijdou také četní příznivci z řad adaptací spisovatelky Stephenie Meyerové. Po Twilight saze totiž režisér Andrew Niccol zfilmoval další její knihu Hostitel. Snímek tentokrát není zaměřen na upíry, ale na mimozemskou civilizaci. Ta je zobrazena prostřednictvím takzvaných Duší, které ovládnou mysl člověka. Celá Země už je prakticky v jejich područí. Jedna z mála, která si své „já" drží, je hlavní hrdinka Melanie. I jí ale postupem času ovládne Duše jménem Poutnice.

Zprvu chce Melanii ovládat, ta se ale lehce nepoddá. Nakonec spolu začnou žít v jakési symbióze, poté, co jí hlavní hrdinka ukáže svou lásku k muži jménem Jared. Jejich spojení je ale narušeno další Duší Hledačkou, která jde neúprosně po všech lidech, které Duše ještě neovládají.

Mezi další novinky v tomto týdnu patří filmy Na dřeň, Bez doteku a G. I. Joe 2: Odveta.