Fanoušky zamilovaných filmů určitě potěší premiéra snímku Nekonečná láska. Ten vypráví o první lásce, která je nejen nezapomenutelná, ale také hory přenáší. V tomto případě to ale dvě ústřední postavy David a Jade mají trochu složitější.

Jade totiž vyrůstala v přepychu, opečovávaná starostlivými rodiči, kteří jí nalinkovali kariéru lékařky. Oproti tomu Dave je pravou rukou svého otce v autodílně a cizí mu není ani drobnější střet se zákonem. Když se ale po ukončení střední školy potkají, rozdíly se setřou a mají oči jen jeden pro druhého. Nedochází jim přitom, že jsou i takoví lidé, kteří jim ani trochu jejich lásku nepřejí.

Díky snímku Amazing Spider-Man 2 se můžeme opět prohánět spolu s Peterem Parkrem mezi mrakodrapy, užívat si všechny výhody toho být spiderman a zároveň prožívat romantickou idylku s jeho životní láskou Gwen. Jak to ale už bývá, hrdina dlouho klid nemá.

Na scéně se tentokrát objevuje Electro, což je nepřítel silnější než je Peter sám. Do toho se vrací jeho starý přítel Harry Osborn a Peter si najednou uvědomí: všechny jeho nepřátele spojuje společnost OsCorp.

Poslední premiérou tohoto filmového týdne je Divergence. Ta diváka zavede do světa budoucnosti, v němž jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Přestože každá frakce vyznává jiné hodnoty, dohromady tvoří harmonický celek. Hlavní hrdince Tris se zkomplikuje život, když test ukáže, že nezapadá do žádné škatulky a je vhodná pro více frakcí. V tu chvíli se stává Tris lovnou zvěří.

Kdo se totiž liší, znamená hrozbu, a hrozbu je třeba zlikvidovat.