Někteří hledají východisko ze vztahů, jiní dluží, na koho se podívají, a jeden se dokonce pokusí skoncovat se vším jednou provždy. Uzavřou spolu bratrství životních outsiderů a hledají, kudy ze smůly ven.

Pod heslem Zoufalí muži dělají zoufalé věci se odhodlají uspořádat striptérské vystoupení, které by jim pomohlo k penězům. Mnozí diváci si vzpomenou na stejnojmenný film z roku 1997, který získal čtyři nominace na Oscara. Muzikálová verze je dílem libretisty Terrence McNallyho a skladatele Davida Yazbeka.

Premiéra byla roku 2000 v San Diegu a za několik měsíců i na Broadwayi, kde měl muzikál 800 repríz. Českou premiéru měl titul v roce 2005 a jeho kvality už prověřilo několik divadel.

Režisér Roman Groszmann svěřil roli Jerryho Lukowského, který nemá peníze na výživné pro syna, Jakubovi Stránskému. Jeho přítelem Davem, prožívajícím manželskou krizi, bude hostující Roman Slovák a sebevraha Malcolma ztvární Martin Valouch. O postavu Bejka se podělí hostující Michal Przebinda z těšínského divadla s členem brněnské Mahenovy činohry Lubošem Ondráčkem.

Bývalou Jerryho manželku ztvární Šárka Vykydalová, zkušenou pianistku představí Hana Vaňková a další postavy ztvární Michal Stalmach, Daniel Volný a Kamila Srubková, Martin Táborský, Ivana Lebedová i Tereza Starostková. Do děje přispějí i hostující herci Markéta Švábová, Pavla Štěchová a Miroslav Neborowský.

Nathana představí hostující Vít Hofmann, Viktor Kuzník a Jaromír Srubek. Živou kapelu povede Richard Mlynář, autorem scény je Roman Groszmann a kostýmů Sylva Marková.

Autorem divadelního muzikálu Donaha! je umělec židovsko-italsko-libanonského původu, hudební skladatel, textař a spisovatel David Yazbek. Spolupracoval na něm se scénáristou Terrencem McNallym, který je autorem jednatřiceti divadelních her, devíti muzikálových a čtyř operních libret, tří filmových scénářů a nositelem mnoha prestižních cen.

Yazbeka oslovil poté, kdy mu práci na titulu odmítl hudební skladatel Adam Guettel. Zvolil si dobrého partnera a muzikál Donaha mohl zahájit úspěšnou pouť po divadelních scénách. Od roku 2009 zpracovával David Yazbek pro španělského filmového režiséra Pedro Almódovara téma ženy na pokraji nervového zhroucení, napsal texty pro muzikál Dannyho Elfmana a v sezoně 2010/2011 měl na Broadwayi premiéru jeho nový muzikál Bruce Lee: Cesta na západ.