Během nadcházející soboty 28. ledna bude Vodárenská věž u východního nádraží v Opavě hostit premiéru nové hry Divadla Gafa s názvem Edgar. Režisérce Natálii Gregorové se stal zdrojem inspirace český spisovatel Ladislav Klíma.

Jeho díla často balancovaly na hraně toho, co se člověku v životě reálně děje a naopak, o čem sní. Právě z toho se při tvorbě scén a vlastně celého příběhu vycházelo. „Je to vlastně představitel magického realismu. Reálná a snová linie jsou zásadními i v naší hře," popisovala Natálie Gregorová.

Ta mimochodem z režisérského hlediska musela pečlivě zvážit, jakým způsobem příběh vlastně zobrazí: „Není jednoduché to zahrát tak, aby bylo pochopitelné, co je sen a co realita. Na druhou stranu jde o filozoficko-hororově-pohádkovou hru, která divákům dává spoustu otázek. Je na nich, jak si na ně odpoví."

Jednotlivých rolí se zhostí i známí herci Slezského divadla, kteří spolupracují s Gafou. Hlavní role Edgara se ujme Michal Stalmach, jeho děda Benedikta si zahraje Jakub Stránský a Viktorii ztvární Hana Grigarcziková. Specifickou atmosféru by celému představení měl dodat také prostor Vodárenské věže.

„Diváci budou moci hru sledovat ze dvou úrovní. A to buď přímo ze sousedství pódia, anebo z balkónků. Vše by mělo mít skoro až surrealistický nádech," doplnila Natálie Gregorová.

Začátek je naplánován na 19. hodinu.