Titulní postavou je obstarožní rytíř snažící se svádět vdané paničky. Windsorské dámy však rozhodně nejsou hloupé a na nevítaného nápadníka nastraží past, do které se ochotně chytí. Děj rozvíří i jejich manželé a milenecký pár.

Opera bude v režii Lubora Cukra uvedena v italském originále s českými titulky, scénu vytvoří režisér s Ondřejem Bartošem, kostýmy Josef jelínek a divadelní orchestr povede dirigent Marek Šedivý.

Titulní postavu ztvární Richard Haan/Michael Kubečka a jeho kumpány Pistolu Josef Kovačič/Peter Paleček a Bardolfa Rudolf Medňanský/Vít Šantora. Fentona představí Václav Cikánek/Juraj Nociar, Doktorem Cajusem budou Jakub Rousek/Milan Vlček a manželem Fordem Zdeněk Kapl/Alexander Vovk.

Fordovu manželku Alici vytvoří Katarína Jorda/Agneša Vrabľová a jejich dceru Nanettu Anna Začalová/Tereza Kavecká. Paní Quickly dají podobu Lucie Hilscherová/Monika Jägerová a Meg Page Lenka Jakub᠆cová/Barbora Řeřichová. V inscenaci spoluúčinkuje orchestr a sbor Slezského divadla.

Italský hudební skladatel Giuseppe Fortunino Francesco Verdi měl úzké vazby na špičky milánské společnosti a býval hostem místní šlechty. Se společenským vzestupem přišel i politický.

Verdi byl poslancem italského parlamentu, čestným občanem měst Parma, Bologna, Milán a Řím, členem pařížského Institutu de France a poslancem. Byl také držitelem Velkého kříže italské koruny. Nejslavnější však zůstal jako skladatel.

Složil celkem osmadvacet oper, z nichž k nejhranějším patří hlavně Aida, Loupežníci, La traviata, Don Carlos a Nabucco.