Putovní festival Hrady CZ dělal návštěvníkům radost naposledy v Brně a nyní se přesouvá do Hradce nad Moravicí. Hlavní hvězdou festivalu je letos kapela Kabát, která na Hradci nad Moravicí vystoupí v sobotu před půlnocí.

V pátek se festivalový areál se dvěma pódii otevře v 16 hodin, první koncert vypukne již v půl šesté a fanoušci se mohou těšit na kapely a interprety Monkey Business, Pražský výběr, Mandrage nebo Xindla X či Rytmuse a Vladimira 518 ve společném setu sestaveném exkluzivně pro festival Hrady CZ," uvedla za pořadatele Klára Mixová.

SKUPINA KABÁT JAKO KULTURNÍ PAMÁTKA

První den festivalu bude patřit také kapelám, jako je Portless či Nebe. Chybět nebude také tradiční páteční karneval v maskách o ceny, vyhlášení nejlepších masek proběhne ve 21 hodin večer.

V sobotu se areál zpřístupní už v půl jedenácté dopoledne a lidé si budou moci poslechnout Vypsanou fiXu, Skyline či UDG. Rocková kapela Kabát v čele s frontmanem Pepou Vojtkem sobotní program o půlnoci ukončí.

„Spojení hudebního festivalu a hradní atmosféry je skvělá myšlenka," říká frontman Kabátů Josef Vojtek. „Jsme na světě už druhé století a jsme už taky vlastně taková kulturní památka. Navíc díky festivalu Hrady CZ spojujeme poznání, zábavu a ještě práci v jedno a to je přece geniální, ne?" dodává zpěvák.

Program festivalu Hrady CZ na Hradci nad Moravicí dále nabídne vystoupení kapel Smrtislav, Rybičky 48 či Poletíme?

Soutěž o lístek na „Hrady"Zkuste štěstí a zapojte se do ní i vy! Stačí správně odpovědět na otázku: Kde se narodil frontman skupiny Kabát Pepa Vojtek? Správné odpovědi společně se svým jménem a telefonním číslem zasílejte na e-mail veronika.bernardova@denik.cz. Do předmětu zprávy napište Soutěž Moravské hrady.cz. Uzávěrka soutěže je stanovena na dnešek.

Naše redakce vybere jednoho šťastného výherce, kterého bude posléze kontaktovat.