Nespočet kolotočových atrakcí, vydatné množství nejrůznějších pouťových dobrot, možnost setkat se spoustou kamarádů a zažít kupu zábavy. Minimálně to jsou hlavní motivační faktory pro lidi z Prajzské, kteří se na odpustu, jehož věhlas překračuje i hranice kraje, každoročně účastní.

Pokud mu to čas dovolí, do Kravař vždy v průběhu této akce zamíří také Matěj Boček z nedalekých Bolatic. Pro místní to je svátek.

„Kravařský odpust pro mě osobně v dobách mého dospívání stejně jako pro řadu mých vrstevníků znamenal hodně. Téměř všichni kamarádi s napětím odpočítávali poslední dny do zahájení," líčil zavedenost a popularitu této velké akce Matěj Boček a ještě přispěl několika dalšími postřehy:

„Samozřejmě jsme se všichni těšili na zábavu okolo tradičních kolotočů, avšak s rostoucím věkem většina z nás své priority přehodnocovala. Jezdilo se tedy zejména kvůli diskotékám a za večerní zábavou. V pondělí pak k programu náležel a stále náleží již tradiční megaohňostroj, který by si nenechal ujít snad vůbec nikdo."

Návštěvníci také letos budou moci vyzkoušet velké množství nejrůznějších kolotočů. Organizátoři uvádějí, že k dispozici bude centrifuga, strašidelný dům, vídeňské či ruské kolo, lavice free style a mnoho dalšího. Tradičně nabitý je také hudební program. Posuďte sami.

V pátek zahrají Linkin Park Tribute, o den později pak opavská kapela Come and Play a na pódiu nebude chybět ani tuzemská hudební hvězda Tereza Kerndlová. Během nedělního dopoledne se v místním farním kostele od 10 hodin uskuteční mše svatá. Později pak návštěvníky rozproudí hudba Marcela Woodmana a jeho bandu anebo Kobeřanka. Večer je na programu Oldies Party Radia Čas.

Pondělí je pak zasvěceno především velkému ohňostroji.

Kravařský odpust bývá někdy označován jako největší pouť na Moravě. Oslavy odpustu mají v tomto městě na Prajzské více než stoletou tradici.