Prostřednictvím velkoplošné panoramatické live diashow se budou společně kochat panenskou přírodou Severní Ameriky, aniž by museli opustit relativně teplé prostředí svého města. Cestovateli s dobrodružnou povahou se podařilo obeplout na nafukovacích člunech západní pobřeží Kanady i Aljašky.

S diváky se podělí o zajímavý svět přímořské divočiny, nedotčené lidskou rukou. To je pravděpodobně ten hlavní důvod, proč dál zůstává tak krásná.

Léto severské přírody má velké kouzlo

Leoš Šimánek prožil krátké severské léto v divočině s manželkou, dvěma dětmi a dvojicí přátel. Co všechno členové expedice viděli a zažili? Z vod Tichého oceánu se zvedají vysoké hory, pokryté ledovci, které stékají z jejich úbočí. Led se láme do fjordů a kry vyplouvají hustě zalesněnou krajinou na otevřené moře.

Ve fjordech rejdí hejna mořských vyder, tuleňů, lvounů, mírných velryb i dravých kosatek. Řekami táhnou každoročně hejna lososů, na které už číhají medvědi i bělohlaví orlové. Diashow doplňuje vydání fotografické knihy Pobřeží Pacifiku Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku, kterou Leoš Šimánek vydal ve svém nakladatelství Action Press.

Kdo je Leoš Šimánek?

Sedmašedesátiletý choceňský rodák je původním povoláním stavební inženýr a cestováním nebo expedicemi strávil přes polovinu života. Jeho část prožil i v Německu a v Kanadě, kde získal i státní příslušnost. V současnosti bydlí znovu v Česku a dál se věnuje cestování po krásách naší planety.

Jako autor i fotograf se věnuje cestopisné literatuře od roku 1975 a svými fotoreportážemi i cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem je známý už v mnoha zemích. O zážitky z cest se s veřejností dělí též v televizi, v rozhlase i ve svých Action Vision Diashow.