K vidění budou například parohy a rohy jelenů, srnců, daňků anebo také muflonů, kteří byli uloveni v loňském roce. Pouze trofejí srnců má být více než tisíc kusů. Rozhodně si nemyslete, že pokud nejste myslivec, nemáte v místním kulturáku co pohledávat.

Naopak. Akce je určena také lidem, kteří mají rádi přírodu, což potvrzuje i bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku tvorby malířky a výtvarnice Hany Křenkové anebo také uměleckého řezbáře Ondřeje Trlifaje. Díla obou se pojí právě s loveckou tematikou. Kromě toho si lidé budou moci zastřílet na laserové střelnici.

Připravena bude i výstava velkoformátových fotografií Lukáše Kovára. Vystoupí také myslivečtí trubači. Přehlídka je organizována Okresním mysliveckým sdružením Opava, opavským magistrátem a v neposlední řadě je nutné zmínit i městské úřady v Hlučíně, Kravařích a Vítkově.

Pořadatelé pro návštěvníky nachystají bohaté občerstvení a také zvěřinovou kuchyni. Přehlídka v pátek 26. dubna začíná v 9 hodin. V sobotu bude otevřeno mezi osmou a sedmnáctou hodinou. Během neděle je pak možno přijít od osmi do dvanácti hodin.

Petr Dušek