Vídeňská basklarinetistka Susanna Gartmayer zkoumá nové hudební formy a možnosti improvizace ve své sólové práci i ve spolupráci s dalšími skladateli a performery, například s Franzem Hautzingerem, s Majou Osojnik, s Didim Kernem, s Claytonem Thomasem nebo s Tamarou Wilhelm.

Brněnský hudebník a architekt Ivan Palacký hrál v osmdesátých a začátkem devadesátých let minulého století v různých skupinách a účastnil se rozmanitých hudebních projektů. Se skupinou Sledě, živé sledě absolvoval mnoho koncertů a mezinárodních festivalů. V současnosti je členem audiovizuálního dua surrmediální improvizace Koberce, záclony / Carpets Curtains. Od roku 2002 se Palacký věnuje volné improvizaci a rád se zúčastňuje krátkodobých projektů, ale rád hraje i sólově.

Od roku 2005 se jeho hlavní zálibou stalo dolování zvuků z amplifikovaného jednolůžkového pletacího stroje Dopleta 160.

Hudební skladatel a improvizátor Peter Graham, vlastním jménem Jaroslav Šťastný, je i pedagogem brněnské JAMU. V letech 1993 - 2009 byl dramaturgem festivalu Expozice nové hudby, od roku 2001 pravidelně spolupracuje s festivalem Ostravské dny. V roce 2003 zastupoval Česko na Světových dnech hudby v Hongkongu. Jeho klavírní skladba 23 zátiší získala cenu OSA za nejvíce vysílanou skladbu roku 2006.

Jeho grafické partitury byly vystavovány v rámci putovní výstavy Membra disjecta for John Cage ve Vídni, v Brně, v pražském DOX, v Kodani a na opavské výstavě Na houby. Na festivalu Bezručova Opava nabídl ve svém recitálu Cageovu skladbu 4´33" právě v den výročí její premiéry a také premiéru své padesátiminutové skladby DCH. Smuteční hudba pro Dalibora Chatrného.

Jako improvizátor vystupuje s Ivanem Palackým, vede svoje vlastní Peter Graham Trio a pravidelně hostuje se souborem Next Phase.